Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Dobrze dobrane okulary są idealnym dopełnieniem stylizacji, a także świetnym sposobem na wyrażenie siebie. Do każdego kształtu twarzy pasuje inna oprawa okularów. Zastanawiasz się zapewne jakie będą idealne dla ciebie. W tym artykule podpowiadamy, które oprawki będą najlepszym wyborem. Przy wyborze warto pamiętać o jednej prostej zasadzie, że najważniejsze jest nasze samopoczucie i nam się one mszą podobać najbardziej.

Okulary do kwadratowego kształtu twarzy

Kwadratową twarz charakteryzują mocne rysy twarzy, zarysowane kości policzkowe i linia żuchwy. Dodatkowo można zauważyć szerokie czoło i policzki. Do tego kształtu najlepiej będą pasować okulary o okrągłych oprawkach, które złagodzą optycznie rysy twarzy. Dobrym wyborem będą również kocie oprawki, dodadzą one nam wyrazu i pewności siebie.

Okulary do owalnego kształtu twarzy

Owalny kształt twarzy jest marzeniem wielu kobiet. Do niego będzie pasować niemal każdy rodzaj oprawek. Takie osoby mogą wybrać każde okulary, które im się podobają i będą wyglądać w nich bardzo dobrze.

Okulary do okrągłego kształtu twarzy

Okrągły kształt twarzy cechuje brak zarysowanych kości policzkowych, szczęka bez wyraźnych kantów, dlatego warto tutaj wybrać okulary o kwadratowych lub prostokątnych oprawkach. Będą one ładnie kontrastować z buzią i dodadzą charakteru.

Okulary do twarzy w kształcie serca

Trójkątna twarz lub w kształcie serca cechuje szerokie czoło i ostre rysy twarzy. Warto tutaj wybrać delikatne oprawki, najlepiej w owalnym lub okrągłym kształcie, ponieważ złagodzą one nasze rysy twarzy.