Sakwy do roweru – jakie?

Sakwy do roweru są nieodłącznym elementem każdej wycieczki rowerowej. Bez nich nie jesteśmy w stanie udać się w podróż. Pakujemy do nich swój dobytek i wyruszamy w drogę. Nie każdy jednak wie, jakie powinny one być i czym kierować się przy wyborze.

Rodzaje sakwy do roweru

Wybierając sakwę do roweru warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pojemność danej sakwy, jest to bardzo istotnym aspektem. Sakwy, które są montowane na bagażniku mają największą pojemność. Zazwyczaj mają od 20 do 80 litrów. Dzięki takiej objętość bez problemu zmieszczą się tam wszystkie potrzebne nam rzeczy. Pozwalają również na segregację przedmiotów, dzięki oddzielnym komorą. Sakwy, które montuje się w przednim trójkącie ramy, maja zazwyczaj od 2 do 4 litrów. Do nich warto schować cięższe rzeczy. Dostępne są również takie, które są montowane na kierownicy. Są idealne na jednodniowe wycieczki. Mogą służyć też jako dodatkowy bagażnik, kiedy nie zmieścimy się do tylnej sakwy.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze sakwy do roweru?

Oprócz pojemności danej sakwy warto zwrócić uwagę na inne kwestie. Bardzo ważne, aby miała ona elementy odblaskowe. Ułatwi to zauważenie nas, kiedy będziemy podróżować nocą. Dobrze, aby była również wodoodporna. Jest to bardzo ważne, ponieważ kiedy zastanie nas deszcz na naszej drodze, uchroni ona nasz dobytek przed zmoknięciem. Należy zwrócić również uwagę na mocowanie danej sakwy. Ważne, aby nie zerwała się ona pod wpływem ciężaru naszych rzeczy, a jej zamontowanie nie sprawiło nam problemu.