Antyrama – poznaj jej zalety!

Jednym z najbardziej efektywnych i satysfakcjonujących sposobów na zaprezentowanie plakatu lub grafiki jest antyrama. Dzięki jej rozmiarom można natychmiast stworzyć wizualne arcydzieło w przestrzeniach, które w przeciwnym razie pozostałyby puste. Dodatkowo, instalacja jest prosta – wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować się na rozmiar i kolor ramy w oparciu o swoją specyfikację. Gotowy na coś ciekawego? Skorzystaj z tego prostego przewodnika, aby z łatwością zamontować antyramę i dowiedzieć się o niej więcej. Zachęcamy do lektury!

Antyrama – jak wygląda jej montaż?

Na początek musimy określić ścianę w naszym pokoju, która najbardziej nadaje się do wyeksponowania antyramy. Jeżeli znajduje się ona w centralnym punkcie, odwiedzający Twój dom będą natychmiast przyciągnięci do niej i będą cieszyć się jej pięknem, tak samo jak Ty. Opakowanie mieszczące antyramę, zawiera zazwyczaj metalowe klipsy oraz osłonę z plexi lub szkła. Sporadycznie dołączane są również tła passe-partout.

Montaż antyramy nie wymaga wysiłku, jednak musimy pamiętać, aby nasze zdjęcie było o kilka centymetrów mniejsze od ramki. Po zebraniu wszystkich niezbędnych elementów wystarczy umieścić zdjęcie na tablicy, a następnie zabezpieczyć je szkłem. Przymocuj klipsy w wyznaczonych miejscach i gotowe! Teraz pozostaje tylko wywiercić otwór w wybranej ścianie w celu powieszenia antyramy. Możesz ją także postawić.

Antyrama – o tym pomyśl przed zakupem

W przypadku szyb antyramy można wyróżnić dwa rodzaje: plexi i zwykłe szkło. Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, to warto rozważyć te pierwsze, ponieważ nie rozbiją się łatwo na niebezpieczne odłamki, jak w przypadku tradycyjnego szkła. Dodatkowo, jeśli chciałbyś profesjonalnie oprawić ważne dokumenty lub certyfikaty z elegancją i stylem, to zwykłe szkło powinno być Twoim wyborem. Duży wybór antyram o wielu rozmiarach znajdziesz na przykład tutaj https://www.oprawiamy.pl/c144,antyramy. Gwarantujemy, że takie element podniesie rangę wizualną każdego pomieszczenia!