Gdzie pojechać na weekend

Polska oferuje bardzo dużo pięknych miejsc, które warto jest zobaczyć. Różnorodny krajobraz i piękne miasto potrafią zachwycić niejednego turystę. Planujesz weekend poza domem i pragniesz pojechać w niezwykłe miejsce? Oto kilka propozycji.

Wrocław

Wrocław jest jednym z miast w Polsce, które warto jest zobaczyć. Posiada on wiele atrakcji i ciekawym miejsc. Przechadzając się po jednej z największych starówek w Europie, można zachwycić się piękną architekturą. Lista atrakcji, które oferuje Wrocław jest bardzo długa, dlatego warto udać się tam na kilka dni.

Kraków

Kraków jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów. Ma wiele atrakcji, między innymi przepiękną starówkę, na której znajdują się muzea warte zobaczenia. W Krakowie można udać się do Muzeum Czartoryskich i zobaczyć przepiękne dzieła sztuki, w tym „Damę z łasiczką”. Dodatkowo można wypocząć nad Wisłą i udać się na Wawel.

Góry Stołowe

Dla osób, które pragną uciec od miejskiego zgiełku Góry stołowy będą idealnym wyborem. Zachwycają one swoim krajobrazem i urzekają tajemniczością. Ten aktywny rodzaj wypoczynku sprawi, że zobaczysz przepiękne miejsca, które na długo zostaną w twojej pamięci.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko – Częstochowska i Szlak Orlich Gniazd ciągnie się, aż przez dwa województwa, oferując wiele pięknych, malowniczych miejsc. Przepiękne ruiny zamków pozwalają na przeniesienie się w czasie i zachwycają swoim widokiem. Są to idealne miejsca do spacerów całą rodziną, pozwalające na aktywny wypoczynek. Możliwa jest również przejażdżka rowerem.