Wycieczka rowerowa – co zabrać?

Polska oferuje dużo szlaków rowerowych. Podczas takiej wycieczki można zobaczyć bardzo dużo ciekawych miejsc. Jednak zanim się na taką wyprawę wyruszy, należy się do niej odpowiednio przygotować.

Co należy zabrać na dłuższą trasę rowerowa?

Dłuższa wycieczka rowerowa wiąże się ze spaniem poza domem. Nie zawsze będziemy mieli możliwość spać pod dachem, dlatego warto zabrać ze sobą namiot i śpiwór. Przydadzą nam się również sztućce, kubek termiczny i jakiś pojemnik, w którym będziemy mogli przygotować posiłek. Nie zawsze mamy możliwość zjeść w restauracji. Obowiązkowo powinniśmy również spakować scyzoryk albo nóż, latarkę, a także zapałki. Bardzo ważna jest apteczka, ponieważ może nam uratować życie. Należy również spakować środki higieny osobistej, takie jak pasta i szczoteczka do zębów, chusteczki, papier toaletowy, mydło, dezodorant i kremy z filtrem. Warto zabrać ze sobą także pompkę do roweru, zapasowe części, na wypadek, gdybyśmy złapali gumę w oponie lub nasz rower miał usterkę.

Jakie ubrania zabrać na wycieczkę rowerowa?

Ilość ubrań, które zabieramy ze sobą na wycieczkę rowerową, zależy od ilości dni podróży. Powinniśmy pakować jak najmniej rzeczy, aby wygodnie nam się podróżowało. W naszym bagażu powinna się znaleźć bielizna, bielizna termo aktywna, skarpetki, koszulki z krótkim i długim rękawem, krótkie i długie spodnie, kurtka przeciwdeszczowa, polar lub softshell, a także buty na zmianę. Warto zabrać ze sobą jeszcze kamizelkę odblaskową, na wypadek gdybyśmy podróżowali nocą.